Ker se bližajo Olimpijske igre v Pekingu je mogoče tale podatek odličen. Dosežki slovenskih športnikov na vseh olimpijskih igrah.

5. olimpijske igre – Stockholm 1912

2. mesto Rudolf Cvetk, sabljanje (ekipno)

8. olimpijske igre – Pariz 1924

1. mesto Leon Štukelj, drog, gimnastika

1. mesto Leon Štukelj, mnogoboj, gimnastika

4. mesto Stane Hlastan, konj, gimnastika

4. mesto Leon Štukelj, preskok, gimnastika

4. mesto Leon Štukelj, krogi, gimnastika

4. mesto Stane Hlastan, konj na šir, gimnastika

4. mesto Leon Štukelj, Janez Porenta, Stane Žilič, Mihael Oswald, Stane Derganc, Stane Hlastan, Rastko Poljšak in Jože Primožič, vrsta, gimnastika

5. mesto Stane Žilič, plezanje po vrvi, gimnastika

5. mesto Stane Derganc, konj, gimnastika

5. mesto Janez Porenta, preskok, gimnastika

6. mesto Stane Derganc, konj, gimnastika

6. mesto Janez Porenta, plezanje po vrvi, gimnastika

6. mesto Stane Derganc, konj z ročaji, gimnastika

9. olimpijske igre – Amsterdam 1928

1. mesto Leon Štukelj, krogi, gimnastika

2. mesto Jože Primožič, bradlja, gimnastika

3. mesto Leon Štukelj, mnogoboj, gimnastika

3. mesto Leon Štukelj, Jože Primožič, Anton Malej, Edvard Antosiewicz, Boris Gregorka, Janez Porenta in Stane Derganc, vrsta, gimnastika

4. mesto Jože Primožič, preskok, gimnastika

5. mesto Jože Primožič, mnogoboj, gimnastika

6. mesto Jože Primožič, drog, gimnastika

7. mesto Leon Štukelj, bradlja, gimnastika

10. olimpijske igre – Garmisch-Partenkirscen 1936

10. mesto Franc Smolje, 50 km, nordijsko smučanje

11. olimpijske igre – Berlin 1936

2. mesto Leon Štukelj, krogi, gimnastika

4. mesto Lidija Rupnik, Marta Pustišek, Kristina Hribar in Ančka Keržan, ekipno-vrsta ženske, gimnastika

6. mesto Konrad Grilc, Jože Primožič, Leon Štukelj, Miroslav Forte, Jože Vandov, Janez pristov in Boris Gregorka, vrsta-ekipno, gimnastika

10. mesto Branko Ziherl, skoki z deske

5. zimske olimpijske igre – St. Moritz 1948

9. mesto Tone Razinger, Matevž Kordež, Tone Pogačnik in Jože Knific, 4 x 10 km, smučarski teki

14. olimpijske igre – London 1948

5. mesto Tone Cerar, 200 m prsno, plavanje

Ciril Pelhan, štafeta 4 x 200 m prosto, plavanje

15. olimpijske igre – Helsinki 1952

3. mesto Sonja Rozman, milica Rožman in Ada Smolnikar, skupinki nastop z obroči, gimnastika

16. olimpijske igre – Melbourne 1956

5.mesto Stanko Lorger, 110 m ovire, atletika

8. mesto Nada Kotlušek, krogla, atletika

9. mesto Milena Usenik, krogla, atletika

17. olimpijske igre – Rim 1960

5. mesto Miro Cerar, drog, gimnastika

8. mesto Miro Cerar, mnogoboj, gimnastika

8. mesto Janko Kosmina in Mario Fafangel, jadranje

8. mesto Janez Žirovnik, cestna dirka, kolesarstvo

9. mesto Mirko Kolnik, deseteroboj, atletika

18. olimpijske igre – Tokio 1964

1. mesto Miro Cerar, konj, gimnastika

3. mesto Miro Cerar, drog, gimnastika

4. mesto Boris Klavora, Vekoslav Skalak, Jože Berc, Alojz Colja, Lucijan Kleva, Jadran Barut in Marko Mandić, osmerec, veslanje

5. mesto Draga Stamejčič, peteroboj, atletika

6. mesto Miro Cerar, bradlja, gimnastika

7. mesto Miro Cerar, mnogoboj, gimnastika

7. mesto Draga Stamejčič, 80 m ovire, atletika

10. mesto Franc Červan, 10.000 m, atletika

10 olimpijske igre – Grenoble 1968

9. mesto Ludvik Zajc, skoki na veliki skakalnici, nordijsko smučanje

19. olimpijske igre – Ciudad de Mexico 1968

1. mesto Miro Cerar, konj, gimnastika

2. mesto Ivo Daneu in Aljoša Žorga, ekipno košarka

6. mesto Miro Cerar, Janez Brodnik, Milenko Kersnič, Miloš Vratič, Tine Šrot, ekipno, gimnastika

6. mesto Nataša Urbančič, kopjae atletika

11. zimske olimpijske igre – Sapporo 1972

8. mesto Danilo Pudgar, skoki na veliki skakalnici, nordijsko smučanje

10. mesto Peter Štefančič, skoki na normalni skakalnici, nordijsko smučanje

20 olimpijske igre – München 1972

5. mesto Nataša Urbančič, kopje, atletika

5. mesto Vinko Jelovac, ekipno, košarka

6. mesto Janez Andrejašič in Peter Guzelj, kajak

21. olimpijske igre – Montreal 1976

2. mesto Vinko Jelovac, ekipno, košarka

5. mesto Vlado Bojović in Radivoj Krivokapić, ekipno, rokomet

9. mesto Bojan Pastružnik, lokostrelstvo

13. zimske olimpijske igre – Lake Placid 1980

4. mesto Bojan Križaj, veleslalom, alpsko smučanje

8. mesto Boris Strel, veleslalom, alpsko smučanje

22. olimpijske igre – Moskva 1980

5. mesto Rok Kopitar, 400 m ovire, atletika

5. mesto Borut Petrič, 1500 m prosto, plavanje

5. mesto Peter Mahne, ekipno, rokomet

14. zimske olimpijske igre – Sarajevo 1984

2. mesto Jure Franko, veleslalom, alpsko smučanje

5. mesto Boris Strel, veleslalom, alpsko smučanje

7. mesto Bojan Križaj, slalom, alpsko smučanje

9. mesto Bojan Križaj, veleslalom

23. olimpijske igre – Los Angeles 1984

1. mesto Rolando Pušnik, rokomet, ekipno

1. mesto Alenka Cuderman, rokomet ekipno

3. mesto Srečko Katanec in Marko Elsner, nogomet, ekipno

5. mesto Filip Leščak, 78 kg, judo

5. mesto Polona Dornik, košarka, ekipno

6. mesto Darjan Petrilč, 1500 m prosto, plavanje

7. mesto Bojan Ropret, cestna dirka, kolesarstvo

8. mesto Franc Očko, 65 kg, judo

15. zimske olimpijske igre – Calgary 1988

2. mesto Mateja Svet, slalom, alpsko smučanj

2. mesto Miran Tepeš, Matjaž Zupan, Primož Ulaga in Matjaž Debelak – skoki ekipno, nordijsko smučanje

3. mesto Matjaž Debelak, skoki na veliki skakalnici, nordijsko smučanje

4. mesto Mateja Svet, superveleslalom, alpsko smučanje

4. mesto Miran Tepeš, skoki na normalni skakalnici, nordijsko smučanje

9. mesto Tomaž Čižman, superveleslalom, alpsko smučanje

9. mesto Rok Petrovič, veleslalom, alpsko smučanje

9. mesto Grega Benedik, slalom, alpsko smučanje

9. mesto Mojca Dežman, slalom, alpsko smučanja

9. mesto Matjaž Zupan, skoki na veliki skakalnici, nordijsko smučanje

10. mesto Miran Tepeš, skoki na veliki skakalnici, nordijsko smučanje

24. olimpijske igre – Seul 1988

2. mesto Jure Zdovc, ekipno košarka

2. mesto Polona Dornik in Stojna Vangelovska, ekipna košarka

3. mesto Sadik Mujkič in Bojan Prešeren, dvojec brez krmarja, veslanje

3. mesto Rolando Pušnik in Iztok Puc, ekipno rokomet

4. mesto Dragana Pešić, ekipno, rokomet

8. mesto Darjan Petrič, 1500 m prosto, plavanje

8. mesto Sašo Mirjanič, Milan Janša in Roman Ambrožič – dvojec s krmarjem, veslanje

16. zimske olimpijske igre – Albertvile 1992

7. mesto Nataša Bokal, kombinacija, alpsko smučanje

8. mesto Franci Petek, skoki, velika skakalnica, nordijsko smučanje

10. mesto Urška Hrovat, slalom, alpsko smučanje

25. olimpijske igre – Barcelona 1992

3. mesto Iztok Čop in Denis Žvegelj, dvojec brez krmarja, veslanje

3. mesto Milan Janša, Sadik Mujkič, Sašo Mirjanič in Jani Klemenčič, četverec brez krmarja, veslanje

6. mesto Marjan Štrukelj, slalom K1, kajak in kanu

6. mesto Rajmond Debevec, zračna puška, streljanje

6. mesto Igor Majcen, 1500 m prosto, plavanje

9. mesto Albin Čižman, slalom K1, kajak in kanu

9. mesto Rajmond Dabevec – MPK 3 položaji, streljanje

10. mesto Janez Skok, slalom K1, kajak in kanu

10. mesto Boštjan Žitnik, slalom C1, kajak in kanu

17. zimske olimpijske igre – Lilehammer 1994

3. mesto Jure Košir, slalom, alpsko smučanje

3. mesto Katja Koren, slalom, alpsko smučanje

3. mesto Alenka Dolžan, kombinacija, alpsko smučanje

4. mesto Mija Kunc, slalom, alpsko smučanje

6. mesto Katja Koren, kombinacija, alpsko smučanje

7. mesto Mitja Kunc, kombinacija, alpsko smučanje

7. mesto Katja Koren, superveleslalom, alpsko smučanje

8. mesto Urška Hrovat, slalom, alpsko smučanje

9. mesto Janez Ožbolt, 10 km, biatlon

9. mesto Robert Meglič, skoki velika skakalnica, nordijsko smučanje

10. mesto Jure Košir, kombinacija, alpsko smučanje

10. mesto Andrej Miklavc, slalom, alpsko smučanje

10. mesto Katja Koren, smuk, alpsko smučanje

26. olimpijske igre – Atlanta 1996

2. mesto Brigita Bukovec, 100 m ovire, atletika

2. mesto Andraž Vehovar, slalom K1, kajak in kanu

4. mesto Iztok Čop, enojec, veslanje

4. mesto Denis Žvegelj, Jani Klemenčič, Milan Janša in Sadik Mujkič, četverec brez krmarja, veslanje

5. mesto Samo Medved, Peter Koprivnikar in Matej Krumpestar, ekipno v lokostrelstvu

6. mesto Rajmond Debevec, zračna puška, streljanje

6. mesto Gregor Cankar, daljina, atletika

7. mesto Jernej Abramič, slolom K1, kajak in kanu

9. mesto Rajmond Debevec, MK puška 60 leže, strelajnje

9. mesto Rajmond Debevec, MK puška 3 x 40, streljanje

18. zimske olimpijske igre – Nagano 1998

5. mesto Jure Košir, veleslalom, alpsko smučanje

5. mesto Andreja Grašič, 15 km, biatlon

5. mesto Primož Peterka, 120-metrska skakalnica, nordijsko smučanje

6. mesto Primož Peterka, 90-metrska skakslnica, nordijsko smučanje

7. mesto Aleš Brezavšček, kombinacija, alpsko smučanje

8. mesto Peter Pen, kombinacija, alpsko smučanje

9. mesto Lucija Larisi, Andreja Grašič, Tadeja Brankovič in Matejka Mohorič, 4 x 7,5 km, biatlon

10. mesto Primož Peterka, Blaž Vrhovnik, Peter Žonta in Miha Rihtar, ekipno na 120-metrski skakalnici, nordijsko smučanje

27. olimpijske igre – Sydney 2000

1. mesto Rajmond Debevec, MK puška 3 x 40 F, streljanje

1. mesto Iztok Čop in Luka Špik, dvojni dvojec, veslanje

4. mesto Brigita Langerhorc, 800 m, atletika

4. mesto Jani Klemenčič, Milan Janša, Rok Kolander in Matej Prelog, četverec brez krmarja, veslanje

5. – 8. mesto Marcel More, borbe do 80 kg, tekwando

7. mesto Simon Hočevar, slalom C1, kajak in kanu

8. mesto ekipno rokomet (Beno Lapajne, Roman Pungartnik, Rolando Pušnik, Iztok Puc, Gregor Cvijić, Zoran Jovičić, Uroš Šerbec, Zoran Lubej, Renato Vugrinec, Andrej Kastelic, Tomaž Tomšič, Branko Bedekovič, Tettey Banfaro, Jani Likavec in Aleš Pajovič)

9. mesto Anja Valant, troskok, atletika

9. mesto Tomaž Čopi in Mitja Margon, jadranje

9. mesto Rajmond Debevec, zračna puška, streljanje

19. zimske olimpijske igre – Salt Lake City 2002

3. mesto Robert Kranjec, Peter Žonta, Primož Peterka in Damjan Fras, 120-metrska skaklnica ekipna, nordijsko smučanje

5. mesto Dejan Košir, paralelni veleslalom, deskanje na snegu

6. mesto Lucija larisi, Tadeja Brankovič, Andreja Grašič in Dijana Grudiček, 4 x 7,5 km štafeta, biatlon

9. mesto Jernej Koblar, kombinacija, alpsko smučanje

9. mesto Jure Košir, slalom, alpsko smučanje

9. mesto Nataša Bokal, slalom, alpsko smučanje

9. mesto Petra Majdič, 5 + 5 km zasledovalno, smučarski teki

9. mesto Petra Majdič, Nataša Lačen, Teja Gregorin in Andreja Mali, 4 x 5 km štafeta, smučarski teki

10. mesto Janez Marič, Sašo Grajf, Marko Dolen in Tomas Globočnik, 4 x 7,5 km štafeta, biatlon

20.zimske olimpijske igre -Torino 2006

6.mesto Petra Majdič smučarski tek
6.mesto Mali, Grudiček, Brankovič, Gregorin štafeta smučarski tek
6.mesto Dejan Košir deskanje na snegu
7.mesto Rok Flander deskanje na snegu
8.mesto Petra Majdič smučarski tek
9. mesto Ana Drev veleslalom
10.mesto Damjan, Peterka, Benkovič, Kranjec smučarski skoki
10.mesto Janez Marič, Ožbolt, Bauer, Poklukar (biatlon)

28. Olimpijske igre - Atene 2004

Tags:    

Miha's Content

Community / Category